Antrenör
Mehmet Kazim Çizik
Mehmet Kazim Çizik'ın atları son 12 ayda 47 koşuya çıktı, 4 birincilik ve 16 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (32 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Kazim Çizik antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 22 | 3 | 4 | 1 | %13,6* | %36,4* | – |
| Son 12 ay | 47 | 4 | 9 | 3 | %8,5 | %34,0 | – |
| 2020'den bu yana | 464 | 40 | 58 | 34 | %8,6 | %28,4 | −%33,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 12.10.2026, Şanlıurfa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 22 | 3 | 4 | 1 | %13,6* | %36,4* |
| 2025 | 56 | 4 | 12 | 3 | %7,1 | %33,9 |
| 2024 | 14 | 2 | 4 | 0 | %14,3* | %42,9* |
| 2020 | 372 | 31 | 38 | 30 | %8,3 | %26,6 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 32 | 2 | 6 | 2 | %6,3 | %31,3 |
| Adana | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Elazığ | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| Diyarbakır | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 38 | 2 | 8 | 3 | %5,3 | %34,2 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| 1201–1600 m | 23 | 1 | 5 | 2 | %4,3* | %34,8* |
| 1601–2000 m | 15 | 1 | 3 | 1 | %6,7* | %33,3* |
| 2001+ m | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 27 | 1 | 6 | 1 | %3,7* | %29,6* |
| Arap | 20 | 3 | 3 | 2 | %15,0* | %40,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 15 | 2 | 2 | 0 | %13,3* | %26,7* |
| Maiden | 14 | 0 | 4 | 1 | %0,0* | %35,7* |
| Handikap | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| KV-6 | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| KV-8 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| G | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 272 | 27 | 31 | 16 | %9,9 | %27,2 |
| Elazığ | 122 | 7 | 20 | 12 | %5,7 | %32,0 |
| Diyarbakır | 30 | 2 | 3 | 5 | %6,7 | %33,3 |
| Adana | 29 | 2 | 4 | 1 | %6,9* | %24,1* |
| Ankara | 8 | 2 | 0 | 0 | 2/8 | 2/8 |
| İstanbul | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 413 | 33 | 52 | 32 | %8,0 | %28,3 |
| Kum · Nemli | 20 | 3 | 3 | 1 | %15,0* | %35,0* |
| Çim · Normal | 19 | 2 | 2 | 1 | %10,5* | %26,3* |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Kum · Islak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 140 | 10 | 22 | 11 | %7,1 | %30,7 |
| 1201–1600 m | 125 | 7 | 18 | 10 | %5,6 | %28,0 |
| 1601–2000 m | 189 | 21 | 18 | 12 | %11,1 | %27,0 |
| 2001+ m | 10 | 2 | 0 | 1 | %20,0* | %30,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 254 | 22 | 30 | 14 | %8,7 | %26,0 |
| Arap | 210 | 18 | 28 | 20 | %8,6 | %31,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 157 | 15 | 14 | 10 | %9,6 | %24,8 |
| Şartlı | 144 | 9 | 18 | 10 | %6,3 | %25,7 |
| Maiden | 124 | 10 | 21 | 10 | %8,1 | %33,1 |
| KV-6 | 10 | 2 | 1 | 1 | %20,0* | %40,0* |
| KV-8 | 9 | 1 | 2 | 1 | 1/9 | 4/9 |
| A | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| KV-7 | 6 | 1 | 0 | 2 | 1/6 | 3/6 |
| G | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İ. Akyavuz | 12 | 3 | 4 | 0 | %25,0* | %58,3* |
| Y. Cengiz | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| N. Altın | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| M. Akgöbek | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| H. Altundağ | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| F. Yardımcı | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| A. Akdemir | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| E. Akkılıç | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A. Çankaya | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| V. Demir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hilvanlıoğlu | 9 | 2 | 2 | 0 | 2/9 | 4/9 |
| Kaplan Ateşi | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Gel Oglim | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| Oğuz Başkan | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Irish Millions | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| King Of Deep | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Yemeni | 2 | 0 | 2 | 0 | 0/2 | 2/2 |
| Nagaoka | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| AFRİKA KIZI | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Bezantay | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 2100 Kum | Irish Millions | E. Akkılıç | 13/14 | 16,05 |
| 29.09.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Sentetik | Attractive Girl | V. Demir | 5/6 | 4,40 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | King Sayan | E. Akkılıç | 10/11 | 40,70 |
| 09.09.2026 | Elazığ | Handikap 16 | 1900 Kum | Irish Millions | N. Altın | 9/12 | 9,55 |
| 25.07.2026 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 1200 Kum | Becene Reis | İ. Akyavuz | 2/6 | 1,15 |
| 24.05.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Çim | Gel Oglim | M. Akgöbek | 2/12 | 2,60 |
| 17.05.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2000 Çim | Gel Oglim | M. Akgöbek | 4/11 | 2,45 |
| 02.05.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Kaplan Ateşi | Y. Cengiz | 10/15 | 18,35 |
| 29.04.2026 | Elazığ | Handikap 15 | 1900 Kum | Şahtayım | A. Çankaya | 7/7 | 14,35 |
| 29.04.2026 | Elazığ | KV-6 | 1700 Kum | Çilobey | H. Altundağ | 3/10 | 31,00 |
| 29.04.2026 | Elazığ | KV-6 | 1700 Kum | Hilvanlıoğlu | İ. Akyavuz | 7/10 | 3,00 |
| 27.04.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | Kaplan Ateşi | Y. Cengiz | 7/17 | 11,90 |
| 27.04.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | King Of Deep | Y. Cengiz | 11/16 | 3,20 |
| 26.04.2026 | Adana | KV-6 | 1300 Çim | Gel Oglim | İ. Akyavuz | 1/14 | 2,35 |
| 20.04.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 2100 Kum | Zafere Gel | A. Çankaya | 9/9 | 26,70 |
| 25.03.2026 | Şanlıurfa | KV-6 | 1800 Kum | Hilvanlıoğlu | İ. Akyavuz | 5/12 | 1,70 |
| 11.03.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 2100 Kum | Hilvanlıoğlu | İ. Akyavuz | 1/10 | 2,95 |
| 04.03.2026 | Şanlıurfa | G 3 | 2000 Kum | Hilvanlıoğlu | İ. Akyavuz | 2/14 | 5,50 |
| 16.02.2026 | Şanlıurfa | KV-8 | 1700 Kum | Hilvanlıoğlu | İ. Akyavuz | 2/14 | 4,80 |
| 11.02.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 2000 Kum | Hilvanlıoğlu | F. Yardımcı | 1/9 | 3,15 |
Sık sorulanlar
Mehmet Kazim Çizik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 22 koşuda 3 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Kazim Çizik'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 12.10.2026, Şanlıurfa.
Mehmet Kazim Çizik en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 32 koşu, 2 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.