Antrenör
Metin Saçan
Metin Saçan'ın atları son 12 ayda 0 koşuya çıktı, 0 birincilik ve 0 ilk üç derece aldı.
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Metin Saçan antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0/0 | 0/0 | – |
| Son 12 ay | 0 | 0 | 0 | 0 | 0/0 | 0/0 | – |
| 2020'den bu yana | 150 | 23 | 17 | 26 | %15,3 | %44,0 | −%15,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 30.05.2024, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| 2023 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| 2021 | 49 | 5 | 5 | 10 | %10,2 | %40,8 |
| 2020 | 97 | 17 | 12 | 15 | %17,5 | %45,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 140 | 22 | 17 | 22 | %15,7 | %43,6 |
| İstanbul | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Bursa | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Ankara | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Adana | 2 | 0 | 0 | 2 | 0/2 | 2/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 84 | 15 | 13 | 13 | %17,9 | %48,8 |
| Çim · Normal | 36 | 3 | 1 | 5 | %8,3 | %25,0 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 11 | 1 | 2 | 4 | %9,1* | %63,6* |
| Kum · Nemli | 10 | 2 | 1 | 2 | %20,0* | %50,0* |
| Kum · Islak | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 26 | 1 | 2 | 5 | %3,8* | %30,8* |
| 1201–1600 m | 81 | 14 | 14 | 9 | %17,3 | %45,7 |
| 1601–2000 m | 35 | 5 | 1 | 11 | %14,3 | %48,6 |
| 2001+ m | 8 | 3 | 0 | 1 | 3/8 | 4/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 150 | 23 | 17 | 26 | %15,3 | %44,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 44 | 6 | 2 | 6 | %13,6 | %31,8 |
| Handikap | 43 | 7 | 9 | 4 | %16,3 | %46,5 |
| Maiden | 35 | 4 | 5 | 8 | %11,4 | %48,6 |
| G | 8 | 1 | 0 | 3 | 1/8 | 4/8 |
| KV-6 | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| KV-8 | 5 | 2 | 0 | 2 | 2/5 | 4/5 |
| KV-7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Satış | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
| A | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.05.2024 | Ankara | Satış 1 | 1600 Çim | For My Sun | A. Çelik | 1/10 | 3,10 |
| 07.05.2024 | Ankara | Handikap 17 | 2200 Çim | For My Sun | A. Çelik | 7/8 | 4,50 |
| 25.06.2023 | İstanbul | G 2 | 1900 Çim | Cantaloupe | M. Kaya | 3/16 | 34,10 |
| 04.06.2023 | İstanbul | G 1 | 2100 Çim | Lady North | M. Kaya | 20/20 | 28,40 |
| 27.06.2021 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | İzmirin Dağları | N. Avci | 9/17 | 11,45 |
| 24.06.2021 | İzmir | Şartlı 4 | 1300 Çim | Citrine | E. Aktuğ | 7/11 | 43,70 |
| 21.06.2021 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Running Free | A. Dağdeviren | 5/20 | 9,30 |
| 12.06.2021 | Adana | A 3 | 2000 Kum | Kuru Soğan | A. Sözen | 3/9 | 1,95 |
| 29.05.2021 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Grand Zoff | A. Dağdeviren | 10/14 | 27,65 |
| 22.05.2021 | İzmir | KV-8 | 1400 Kum | Çatalkaya | E. Aktuğ | 4/12 | 5,30 |
| 22.05.2021 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Running Free | A. Küründük | 9/17 | 11,90 |
| 21.05.2021 | İstanbul | G 1 | 2000 Sentetik | Kuru Soğan | A. Çelik | 11/11 | 3,95 |
| 15.05.2021 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Grand Zoff | E. Aktuğ | 12/15 | 30,45 |
| 15.05.2021 | İzmir | Maiden | 1800 Çim | Running Free | A. Küründük | 3/13 | 8,55 |
| 15.05.2021 | İzmir | Şartlı 3 | 1800 Çim | Citrine | A. Dağdeviren | 7/12 | 32,00 |
| 08.05.2021 | İzmir | Handikap 15 | 1300 Çim | Patates | E. Aktuğ | 10/14 | 32,55 |
| 08.05.2021 | İzmir | Maiden | 1000 Çim | Atrio | A. Dağdeviren | 6/11 | 23,55 |
| 08.05.2021 | İzmir | Maiden | 1000 Çim | Lady Miracle | E. Aktuğ | 10/11 | 24,75 |
| 29.04.2021 | İzmir | KV-6 | 1400 Kum | Çatalkaya | B. Kurdu | 2/12 | 2,65 |
| 29.04.2021 | İzmir | Şartlı 4 | 1200 Çim | Citrine | A. Dağdeviren | 7/10 | 10,50 |
Sık sorulanlar
Metin Saçan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 0 koşuda 0 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Metin Saçan'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 30.05.2024, Ankara.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.