Antrenör
Umut Tunay
Umut Tunay'ın atları son 12 ayda 0 koşuya çıktı, 0 birincilik ve 0 ilk üç derece aldı.
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Umut Tunay antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0/0 | 0/0 | – |
| Son 12 ay | 0 | 0 | 0 | 0 | 0/0 | 0/0 | – |
| 2020'den bu yana | 140 | 10 | 19 | 12 | %7,1 | %29,3 | −%65,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 01.09.2022, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 74 | 6 | 7 | 6 | %8,1 | %25,7 |
| 2021 | 66 | 4 | 12 | 6 | %6,1 | %33,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 126 | 9 | 18 | 9 | %7,1 | %28,6 |
| Bursa | 11 | 1 | 0 | 3 | %9,1* | %36,4* |
| İstanbul | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 79 | 7 | 12 | 9 | %8,9 | %35,4 |
| Çim · Normal | 34 | 3 | 2 | 2 | %8,8 | %20,6 |
| Kum · Nemli | 7 | 0 | 2 | 0 | 0/7 | 2/7 |
| Kum · Islak | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 45 | 5 | 6 | 3 | %11,1 | %31,1 |
| 1201–1600 m | 78 | 5 | 12 | 7 | %6,4 | %30,8 |
| 1601–2000 m | 13 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %15,4* |
| 2001+ m | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 75 | 6 | 13 | 6 | %8,0 | %33,3 |
| Arap | 65 | 4 | 6 | 6 | %6,2 | %24,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 44 | 3 | 5 | 2 | %6,8 | %22,7 |
| Şartlı | 33 | 2 | 3 | 5 | %6,1 | %30,3 |
| Maiden | 27 | 2 | 5 | 3 | %7,4* | %37,0* |
| KV-6 | 9 | 0 | 4 | 1 | 0/9 | 5/9 |
| KV-7 | 7 | 2 | 0 | 1 | 2/7 | 3/7 |
| KV-8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Satış | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| G | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| A | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.09.2022 | İzmir | Maiden | 1200 Çim | Aslan Burcu | E. Kadirler | 12/12 | 43,95 |
| 28.08.2022 | İzmir | Maiden | 1200 Çim | Muriçka | A. Yıldız | 5/8 | 11,80 |
| 21.08.2022 | İzmir | Maiden | 1200 Çim | Muriçka | M. Bilgin | 9/9 | 4,65 |
| 20.08.2022 | İzmir | KV-7 | 1200 Çim | Bosfor | M. Bilgin | 5/5 | 2,55 |
| 31.07.2022 | İstanbul | G 3 | 1200 Çim | Bosfor | M. Bilgin | 7/7 | 6,15 |
| 15.07.2022 | Bursa | Maiden | 1400 Çim | Hasancanım | M. Bilgin | 14/14 | 25,65 |
| 15.07.2022 | Bursa | KV-7 | 1200 Çim | Bosfor | M. Bilgin | 1/6 | 3,45 |
| 03.07.2022 | İzmir | Maiden | 1200 Çim | Hasancanım | B. Kurdu | 6/12 | 14,10 |
| 03.07.2022 | İzmir | KV-6 | 1200 Çim | Bosfor | B. Kurdu | 4/8 | 4,85 |
| 25.06.2022 | İzmir | Maiden | 1200 Çim | Muriçka | B. Kurdu | 4/10 | 3,10 |
| 11.06.2022 | İzmir | Maiden | 1200 Çim | Hasancanım | A. Yıldız | 5/11 | 35,45 |
| 02.06.2022 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Hasancanım | A. Yıldız | 8/13 | 29,50 |
| 26.05.2022 | İzmir | Maiden | 1000 Kum | Muriçka | B. Kurdu | 3/8 | 3,65 |
| 21.05.2022 | İzmir | Şartlı 3 | 1100 Çim | Bosfor | E. Aktuğ | 2/5 | 2,35 |
| 19.05.2022 | İzmir | Maiden | 1100 Çim | Hasancanım | M. Bilgin | 8/11 | 20,00 |
| 07.05.2022 | İzmir | Şartlı 1 | 1000 Çim | Muriçka | M. Bilgin | 4/11 | 7,70 |
| 07.05.2022 | İzmir | Şartlı 1 | 1000 Çim | Nortwester | M. Çiçek | 11/11 | 2,90 |
| 02.05.2022 | Bursa | Handikap 14 | 1300 Kum | Solomon | M. Bilgin | 3/14 | 2,50 |
| 30.04.2022 | İzmir | KV-6 | 1600 Kum | Bojack | M. Bilgin | 5/7 | 17,70 |
| 30.04.2022 | İzmir | Handikap 14 | 1200 Çim | Zeynoşum | K. Gökçe | 6/12 | 13,80 |
Sık sorulanlar
Umut Tunay bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 0 koşuda 0 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Umut Tunay'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 01.09.2022, İzmir.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.