Antrenör
Cenk Şamlı
Cenk Şamlı'ın atları son 12 ayda 3 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 2 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (2 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Cenk Şamlı antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 | – |
| Son 12 ay | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 | – |
| 2020'den bu yana | 511 | 57 | 73 | 66 | %11,2 | %38,4 | −%49,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 24.10.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| 2025 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| 2023 | 104 | 13 | 16 | 16 | %12,5 | %43,3 |
| 2022 | 148 | 16 | 17 | 18 | %10,8 | %34,5 |
| 2021 | 168 | 16 | 29 | 21 | %9,5 | %39,3 |
| 2020 | 87 | 10 | 10 | 11 | %11,5 | %35,6 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Şartlı | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 460 | 52 | 63 | 61 | %11,3 | %38,3 |
| Bursa | 37 | 4 | 9 | 5 | %10,8 | %48,6 |
| Kocaeli | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| İstanbul | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Ankara | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 210 | 32 | 31 | 28 | %15,2 | %43,3 |
| Çim · Normal | 201 | 17 | 31 | 23 | %8,5 | %35,3 |
| Kum · Islak | 27 | 2 | 4 | 3 | %7,4* | %33,3* |
| Kum · Nemli | 26 | 5 | 4 | 5 | %19,2* | %53,8* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 16 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %31,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| Çim · Yumuşak | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Kum · Sulu | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Sentetik · Normal | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Ağır | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 117 | 11 | 19 | 18 | %9,4 | %41,0 |
| 1201–1600 m | 196 | 21 | 29 | 21 | %10,7 | %36,2 |
| 1601–2000 m | 183 | 22 | 24 | 27 | %12,0 | %39,9 |
| 2001+ m | 15 | 3 | 1 | 0 | %20,0* | %26,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 463 | 51 | 65 | 59 | %11,0 | %37,8 |
| Arap | 48 | 6 | 8 | 7 | %12,5 | %43,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 169 | 29 | 33 | 22 | %17,2 | %49,7 |
| Handikap | 155 | 8 | 19 | 19 | %5,2 | %29,7 |
| Maiden | 91 | 9 | 6 | 15 | %9,9 | %33,0 |
| KV-6 | 28 | 3 | 6 | 2 | %10,7* | %39,3* |
| KV-7 | 23 | 4 | 7 | 2 | %17,4* | %56,5* |
| KV-8 | 18 | 1 | 2 | 2 | %5,6* | %27,8* |
| Satış | 12 | 1 | 0 | 1 | %8,3* | %16,7* |
| KV-9 | 4 | 1 | 0 | 2 | 1/4 | 3/4 |
| Maiden/Satış | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| G | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| A | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Queen Of Muğla | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| Muğlalı Vargas | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Queen Of Muğla | N. Avci | 1/10 | 2,60 |
| 24.09.2026 | İzmir | Şartlı 27 | 1200 Kum | Queen Of Muğla | M. Bilgin | 2/8 | 1,95 |
| 26.07.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 2400 Sentetik | Muğlalı Vargas | A. Yıldız | 8/8 | 9,20 |
| 06.11.2025 | Ankara | KV-6 | 1500 Kum | Febris | Ö. Yıldırım | 1/6 | 5,10 |
| 27.08.2023 | İzmir | Handikap 16 | 2400 Çim | Big Saddler | K. Tokaçoğlu | 8/8 | 6,00 |
| 27.08.2023 | İzmir | KV-8 | 1300 Çim | Odaijini | K. Tokaçoğlu | 4/6 | 2,70 |
| 27.08.2023 | İzmir | Şartlı 3 | 1700 Çim | Duty Beauty | K. Tokaçoğlu | 10/12 | 4,90 |
| 27.08.2023 | İzmir | Şartlı 1 | 1200 Çim | Super Palaz | K. Tokaçoğlu | 1/8 | 2,10 |
| 26.08.2023 | İzmir | Şartlı 5 | 1300 Çim | Zeyder | K. Tokaçoğlu | 7/8 | 26,50 |
| 20.08.2023 | İzmir | Maiden | 1200 Çim | Candy Palaz | M. Gönültaş | 2/7 | 2,55 |
| 19.08.2023 | İzmir | Şartlı 19 | 1900 Çim | Fast Dancing Girl | M. Gönültaş | 2/11 | 15,05 |
| 19.08.2023 | İzmir | KV-6 | 1900 Çim | Tevazu | K. Tokaçoğlu | 1/12 | 2,95 |
| 19.08.2023 | İzmir | Şartlı 3 | 1300 Çim | Hoeyon | İ. Söğüt | 4/12 | 11,60 |
| 13.08.2023 | İzmir | Şartlı 5 | 2100 Kum | Big Saddler | İ. Söğüt | 1/6 | 1,45 |
| 13.08.2023 | İzmir | Handikap 16 | 1300 Çim | Hoeyon | İ. Söğüt | 5/10 | 8,40 |
| 12.08.2023 | İzmir | Şartlı 3 | 2000 Çim | Tevazu | K. Tokaçoğlu | 2/11 | 1,85 |
| 12.08.2023 | İzmir | KV-6 | 1800 Çim | Cantaloupe | M. Kaya | 3/8 | 1,35 |
| 12.08.2023 | İzmir | Handikap 14 | 1200 Çim | Turamhan | K. Çaybakan | 10/12 | 32,65 |
| 11.08.2023 | Bursa | KV-8 | 1400 Çim | Odaijini | M. Kaya | 2/8 | 3,65 |
| 11.08.2023 | Bursa | KV-9 | 2000 Kum | Schillaci | M. Kaya | 3/9 | 4,70 |
Sık sorulanlar
Cenk Şamlı bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 3 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Cenk Şamlı'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 24.10.2026, İzmir.
Cenk Şamlı en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 2 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.